Skip to content

​​Vacature 2 opbouwwerkers SAAMO – STEK Noordwijk Brussel – 100% (m/v/x)​

    

  • Heb je een groot rechtvaardigheidsgevoel? 
  • Word je warm van een sociaal Brussel met plek voor iedereen? 
  • Wil je dingen structureel veranderen, maar tegelijk met je voeten in de praktijk staan? 

Dan is de job van opbouwwerker iets voor jou! 

 Wie we zijn en wat we doen 

Een betaalbare en goede woning. Een geschikte job. Elke dag een gezonde maaltijd op tafel. Centen om een sociaal leven uit te bouwen. Voor velen is dat niet vanzelfsprekend. De ongelijke organisatie van onze samenleving maakt kwetsbaar en sluit uit. 

Maatschappelijk opbouwwerk is een vorm van sociaal werk dat met innovatief projectwerk en geëngageerd buurtopbouwwerk mensen samenbrengt om te werken aan concrete oplossingen. Samen met mensen in een maatschappelijk kwetsbare positie ontwikkelt SAAMO modellen, geven we een aanzet voor verbeteringen in beleid en regelgeving en bouwen we aan publieke bewustwording. ​ 

 Zie je jezelf bij ons werken? Wil jij SAAMO Brussel komen versterken? 

 Als opbouwwerker 

 Het versterken van mensen in een maatschappelijk kwetsbare positie en het samen werken aan concrete en duurzame oplossingen voor uitsluiting staat in de opdracht van een opbouwwerker centraal. Zo bouw je mee aan een samenleving waarin er plaats is voor iedereen. Samen met ervaren en gedreven collega’s, werk je vanuit de visie en missie van SAAMO aan de doelstellingen van je project.  

 SAAMO Brussel zoekt twee opbouwwerkers: 

 STEK Noordwijk  

Vanuit Les Coin des Voisin·e·s, onze ontmoetingsplek in het hart van de Noordwijk en de uitvalsbasis van STEK Noordwijk, organiseer en ondersteun je activiteiten die bewoners samenbrengen en de sociale verbinding versterken. Je werkt mee aan open ontmoetingen, buurtateliers, mobiele permanenties en permanenties rond sociale bescherming. Vanuit deze laagdrempelige plek leg je actief contact met bewoners en partners.   

Je werkt vanuit de leefwereld van bewoners en hebt oog voor de drempels en ongelijkheden die zij ervaren. Samen met bewoners ga je op zoek naar collectieve oplossingen en initiatieven die bijdragen aan duurzame veranderingen in de wijk.  

Daarnaast werk je nauw samen met lokale sociale en gezondheidsorganisaties. Je bouwt een sterk netwerk van partners uit, brengt signalen uit de wijk in kaart en vertaalt deze naar acties die de levenskwaliteit van bewoners verbeteren.  

 In het kader van de Lokale Welzijns- en Gezondheidscontracten zal SAAMO als trekker een platform opstarten waarin de lokale sociale en gezondheidsorganisaties uit de wijk worden samengebracht, kunnen uitwisselen en door samenwerking hun impact vergroten. Je neemt hierin een coördinerende rol op en denkt strategisch na op welke manier de verschillende actoren elkaar kunnen versterken. 

 Meer informatie over het model de STEK kan je hier vinden: SAM133_deSTEK_digipub_feb2023_DEF.pdf 

Meer informatie over de Lokale Welzijns- en Gezondheidscontracten, vind je op de website van Vivalis: OCMW: sociale cöordinatie / FSAS / Lokale Welzijns-en Gezondheidscontracten | Vivalis  

 

Wie ben je en wat ga je dagelijks doen in je job? 

 Je werkt vanuit een empowerende visie met mensen 

  • Je slaagt erin een vertrouwensrelatie uit te bouwen met mensen in een maatschappelijk kwetsbare positie. Je staat dicht bij mensen en je stelt je toegankelijk en respectvol op.  
  • Werken met groepen schrikt je niet af, je weet op welke manier mensen collectief te versterken en gaat graag op zoek naar creatieve methodieken om met hen aan de slag te gaan. 
  • Ook structureel werk weet je participatief aan te pakken. 

 Je komt graag oplossingsgericht uit de hoek en bent niet bang om initiatief te nemen 

  • Je ziet eerder opportuniteiten dan drempels, en laat je niet snel ontmoedigen.  
  • Je grijpt kansen en mogelijkheden aan om oplossingen uit te werken en zet nieuwe initiatieven, samenwerkingen en partnerschappen op. Je kijkt daarbij al eens over het muurtje en laat jezelf graag inspireren. 
  • Je hebt een nieuwsgierige en lerende basishouding. 

 Je voelt maatschappelijke betrokkenheid 

  • Je bent verontwaardigd over sociale onrechtvaardigheid. Streven naar meer gelijkheid en rechtvaardigheid in de samenleving is voor jou een belangrijke drijfveer. 
  • Je kent de doelgroep en de problematieken waarmee zij geconfronteerd wordt, of je bent hypergemotiveerd om je erin onder te dompelen. 
  • Een zeker activisme is je niet vreemd, en je beweegt je graag tussen verschillende groepen, organisaties en beleid. 

 Je kan goed omgaan met diversiteit 

  • Je hebt een open en eerlijke houding naar onze doelgroep toe. 
  • Je weet op een respectvolle en professionele manier om te gaan met verschillen tussen mensen. 
  • Een divers team beschouw je als een grote kracht. 

 Je kan helder communiceren. 

  • Je kan je uitdrukken in het NL en FR, zowel mondeling als schriftelijk. Kennis van andere talen is een pluspunt! 
  • Je kan helder schrijven en rapporteren over je job voor externe communicatie en verslaggeving. 
  • Je hebt je nerveuze kriebels onder controle wanneer je moet spreken voor groepen, presentaties geven of netwerken. 

 Je werkt gestructureerd 

  • Je bent niet bang van chaos, maar kan tegelijkertijd wel gestructureerd en planmatig werken. 
  • Je voelt je snel thuis in een klein team, werkt gemakkelijk samen maar weet ook op je eentje dingen in gang te zetten. 

 Het aanbod van SAAMO Brussel? 

 We gaan voluit voor gelijke kansen en waarderen diversiteit. We selecteren kandidaten enkel op basis van hun schitterende competenties en niet op basis van leeftijd, geslacht, etnische afkomst, geaardheid, geloof, beperking, nationaliteit, … 

 

Job details 

  • Contract: bepaalde duur, 100%. De subsidie (en de werkzekerheid op dit project) is voorlopig enkel gegarandeerd voor 2026, maar met perspectief op verlenging. 
  • Starten: zo snel mogelijk 
  • Standplaats: Heyvaertstraat 140b, 1080 Sint-Jans-Molenbeek / Antwerpsesteenweg 214, 1000 Brussel. 
  • Diplomavereisten: een diploma hoger onderwijs in sociaal-culturele richting is een meerwaarde maar geen vereiste. Ervaring op basis van elders verworven competenties komt zeker ook in aanmerking. 
  • Loon: startbarema B1C / B1B na 6 jaar anciënniteit (relevante ervaring wordt in aanmerking genomen) conform PC 329.01  
  • Weekend- en avondwerk: af en toe 

 

Aanbod 

  • Je komt terecht in een maatschappelijk relevante en waardegedreven organisatie  
  • Je krijgt volop ondersteuning en begeleiding in je professioneel functioneren 
  • Je krijgt kansen om je te ontplooien op basis van je talenten en ambities 
  • We bieden je een soepele uur-, vakantie- en compensatieregeling 

Is deze job op je lijf geschreven? Solliciteer meteen! 

 Solliciteren 

  • Stuur je motivatiebrief en cv via e-mail ten laatste op 16 augustus 2026 naar Angela van de Wiel, directeur SAAMO Brussel: angela.vandewiel@saamo.be 

 Procedure 

  • Voorselectie op basis van motivatiebrief en cv 
  • Sollicitatiegesprek: bespreking van case + vraaggesprek met jury 
  • Voorbereiding case: 30min tijd ter plaatse, geen voorbereiding vooraf mogelijk 
  • Sollicitatiegesprek: 45min 

 

Meer info: 

Aicha Bouharras, teamcoördinator STEK Noordwijk 

aicha.bouharras@saamo.be

Back To Top